Masáže

Co je to masáž?

~

Masáž můžeme nazvat procedurou speciálně využívanou k posílení tělesného a psychického zdraví klienta. Masáž ovlivňuje povrch těla, kdy způsobuje lepší prokrvení kůže a zlepšuje výživu kožních buněk. Dále působí hlouběji na svaly, kde také zlepšuje prokrvení a výživu, odplavuje únavové látky (kyselina mléčná, histamin, laktát, adrenalin) a zrychluje krevní a mízní řečiště. Zlepšuje výživu a pohyblivost kloubních struktur (vazy, šlachy, výstelky, chrupavky). 

Během masáže dochází také k ovlivnění nervové soustavy, kardiovaskulárního systému, dýchání a trávení, uvolňuje se stres, detoxikuje organismus a posiluje se lymfatický systém. Na energetické úrovni pracuje masáž s meridiánovými drahami, akupresurními body a reflexními zónami v těle. Cílem je vyrovnání energie JIN a JANG v těle a odstranění svalových napětí a křečí, které způsobují blokádu energie čchi.

Cena a délka masáže

Délka: 1 hod.    Cena: 1 000 Kč

Délka: 1,5 hod. Cena: 1 400 Kč

Délka: 2 hod.    Cena: 1 600 Kč

Masérské metody

Sportovní masáže
Masáž je založena na systému vybraných masérských hmatů (hlazení, roztírání, hnětení, poklepávání, chvění), které se kombinují na základě potřeb klienta a cíle masáže.
Baňkování
Přikládání baněk na tělo klienta způsobí podtlak, kterým se dané místo prokrví a tím lze odstranit např. svalová napětí a křeče, které způsobují blokádu energie čchi a případně bolest v dané oblasti těla.
Lávové kameny
Masáž se provádí nahřátými lávovými kameny. Masér zároveň používá i olej, aby kameny klouzaly příjemně po těle. Teplem a energetickou vibrací lávové kameny prohřívají svaly, působí do hloubky, čímž odstraňují blokády v meridiánech a svalová napětí a křeče. Zároveň dochází k výraznému prokrvení cév, lepší cirkulaci a okysličení krve a detoxikaci těla. Masáž ovlivňuje pozitivně imunitní systém.
Čínská masáž tuina
Masáž vychází z poznatků tradiční čínské medicíny o průběhu akupunkturních drah. Masáž obnovuje tok energie v těle, zlepšuje krevní oběh a uvolňuje tělo i mysl.
Dornova metoda
Jemná metoda, při které se klouby a obratle pacienta uvádí zpět do správné polohy. Terapie je prováděna pomocí přirozených pohybů klienta, jemně, pomocí lehkého tlaku palců terapeuta. Praktikuje se při potížích pohybového aparátu, vychýlení obratlů, při skoliozách, vychýlení pánve, nestejné délce končetin.
Bowen terapie
Je originálním systémem velmi jemných, přesně definovaných pohybů přes měkkou tkáň, kdy terapeut působí na svaly a šlachy. Pohyby jsou prováděny na přesně popsaných bodech a v určeném sledu a v sériích, které jsou nazývány procedury. Tato technika je nediagnostická, neinvazivní a velmi šetrná, umožňující tělu aktivovat jeho přirozené regenerační a hojivé mechanizmy.