Cvičení u moře

~

RELAX ARTE SANATORIUM organizuje opět ozdravný pobyt u moře v termínu

4/9 – 11/9/2023

Cena za pobyt (7 nocí):

2lůžkový pokoj polopenze se cvičením: CZK 17 800

1lůžkový pokoj polopenze se cvičením: CZK 21 400

K ceně výše je potřeba přičíst ještě dopravu (např. vlak Rijeka a zpět: cca 3,5 tis. Kč; loď Rijeka – Lošinj a zpět: cca 750 Kč) a útratu na místě.

Již čtvrtým rokem pro velký úspěch organizujeme zdravotní CVIČENÍ U MOŘE, NA JADRANU, v termínu konec srpna – září. Jedná se o zdravotní pobyt v městečku Veli Lošinj (500 obyvatel) v bývalých CÍSAŘSKÝCH VZDUŠNÝCH LÁZNÍCH.

Vzrostlým lesem je pokryt celý cca 12 km dlouhý ostrov. Ve vsi Veli Lošinj (500 obyvatel) existují malé, útulné, bývalé CÍSAŘSKÉ VZDUŠNÉ LÁZNĚ v lesoparku obrovských pinií, cypřišů a palem. V tomto pobřežním zeleném městečku je ve dvou malých přístavech s bárkami několik obchůdků, kavárniček a hospůdek, domy v zahradách s palmami a olivami. Na krajích pak oblázkové pláže s občerstvením, se skalkami i terasami u vody, vše obklopené piniemi.

Kolem pobřeží je několik krásných i dosti osamocených míst na koupání se zelenými břehy, skalními plošinami i kamínky, také s několika písečnými plážemi.

Je možno zajít (zajet) 4 km do většího městečka Mali Lošinj s kolonádou a přístavem.

Cvičíme 4h denně prvky z jógy, tai-či, čchi kung, aerobiku, dynamické meditace.

Ubytovaní jsme v krásném císařském zámečku upraveném na penzion, ve 2 lůžkových pokojích vždy se sociálním zázemím. K dispozici je jídelna – společenská místnost, terasy pod palmami, bazén. Lze využít masáže, rehabilitace se slevou vedle v pavilonu 70 metrů. Pobyt je s polopenzí ve formě švédských stolů. Obědy jsou individuálně u moře v příjemné restauraci.

Doprava je možná z Prahy 800 km lůžkovým vlakem Regiojetu do Rijeky, cesta trvá 14 hod. V Rijece nás vyzvedne lázeňský minibus a pokračujeme přes Krk, trajektem na Cres a dále minibusem až na Lošinj, celkem 3 hodiny.

Zájemci si mohou půjčit auto v Rijece a jezdit na výlety po ostrovech na krásná místa či do restaurací s vyhlídkami na kopcích v lese. Taxi je k dispozici ihned.

Na ostrově se dají dělat krásné pěší výlety, buď individuálně nebo ve skupině, dále výlety lodí (např. na jih lodičkou na překrásný 2 km vzdálený ostrůvek Ilovik s pidiměstečkem s hospůdkami, kde jsme uskutečnili dobrodružný výlet přes ostrov 1,5 km na písečnou pláž s mušlemi, zcela na samotě, stále vzpomínáme…).

Vždy se vrátíme znovuzrození, opálení a štíhlejší, s větší chutí do života. Cvičíme rádi a všem doporučujeme také si takto tzv. „jet dobít baterky“.

Všechna naše cvičení jsou dobrá pro posílení zdraví, a to i v našich kurzech 3x týdně ve školách Malé Strany vedených zkušenými lektory, navíc pod možným dozorem lékařů, kteří také s námi cvičí. Zdravím oplývejme, nejen v této době. Cvičení posiluje ducha, tělo a hlavně imunitu. A to víme bezpečně. Tak neváhejte a přijďte si s námi zacvičit.

Petra Krulichová a Jirka Kučera