Cvičení u moře

~

RELAX ARTE SANATORIUM organizuje opět ozdravný pobyt u moře v termínu

2/9 – 9/9/2024

 (delší pobyt lze po domluvě)

 

Cena za pobyt (7 nocí):

2lůžkový pokoj polopenze se cvičením: CZK 15 100

1lůžkový pokoj polopenze se cvičením: CZK 18 700

K ceně výše je potřeba přičíst ještě dopravu po vlastní ose (např. autobus Rijeka a zpět: cca 3 tis. Kč; loď Rijeka – Lošinj a zpět: cca 750 Kč) a útratu na místě.

Již pátým rokem organizujeme zdravotní CVIČENÍ U MOŘE, NA JADRANU. Jedná se o zdravotní pobyt v městečku Veli Lošinj (500 obyvatel) v bývalých CÍSAŘSKÝCH VZDUŠNÝCH LÁZNÍCH, kde jsme ubytovaní a cvičíme.

Celý cca 12 km dlouhý ostrov je pokryt vzrostlým lesem. Ve vsi Veli Lošinj (500 obyvatel) v lesoparku obrovských pinií, cypřišů a palem existují malé, útulné, bývalé CÍSAŘSKÉ VZDUŠNÉ LÁZNĚ, kde jsme ubytovaní a cvičíme. Ve dvou malých přístavech s bárkami je několik obchůdků, kavárniček a hospůdek, domy v zahradách s palmami a olivami, dále pak oblázkové pláže s občerstvením, se skalkami i terasami u vody, vše obklopené piniemi.

Kolem pobřeží ostrova je několik krásných osamocených míst na koupání se zelenými břehy, skalními plošinami i kamínky, také s několika písečnými plážemi.

Je možno zajít (zajet) 4 km do většího městečka Mali Lošinj s kolonádou a přístavem.

Cvičíme 4h denně prvky z jógy, tai-či, čchi kung, aerobiku, dynamické meditace.

Ubytovaní jsme v krásném císařském zámečku upraveném na penzion, ve 2lůžkových pokojích se sociálním zázemím. K dispozici je jídelna, společenská místnost, terasy pod palmami. Lze využít se slevou masáže, rehabilitace a bazén vedle v pavilonu 70 metrů od ubytování. Pobyt je s polopenzí ve formě švédských stolů. Obědy jsou individuálně u moře v příjemné restauraci.

Doprava je možná buď vlastním autem (parkování bezplatně přímo v areálu lázní) nebo lůžkovým vlakem Regiojet z Prahy 800 km do Rijeky (cesta trvá 14 hod) a dále lodí nebo autobusem (celkem 3 hodiny).

Zájemci si mohou půjčit auto v Rijece a jezdit na výlety po ostrovech na krásná místa či do restaurací s vyhlídkami na kopcích v lese.

Na ostrově se dají dělat krásné pěší výlety, buď individuálně nebo ve skupině, dále výlety lodí (např. na jih lodičkou na překrásný 2 km vzdálený ostrůvek Ilovik s pidiměstečkem s hospůdkami, kde jsme uskutečnili dobrodružný výlet přes ostrov 1,5 km na písečnou pláž s mušlemi, zcela na samotě, nebo velmi zajímavý ostrov Susak, kde je krásná písčitá pláž, stále vzpomínáme).

Vždy se vrátíme znovuzrození, opálení a štíhlejší, s větší chutí do života. Cvičíme rádi a všem doporučujeme také si takto tzv. „jet dobít baterky“.

Všechna naše cvičení jsou dobrá pro posílení zdraví, a to i v tělocvičnách na Malé Straně, kde cvičíme 3x týdně pod dohledem zkušených lektorů a lékařů. Cvičení posiluje ducha, tělo a hlavně imunitu. A to víme bezpečně. Tak neváhejte a přijďte si s námi zacvičit.

Petra Krulichová a Jirka Kučera